Kategoria

Odszkodowania Kielce


wrz 10 2015 Warto zawsze walczyć
Komentarze: 0

W dzisiejszych czasach wypadki zdarzają się coraz częściej. Wiele z nich to wypadki transportowe, ale zdarzają się też wypadki budowlane, wypadki przy pracy i wiele innych rodzajów. Wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że należy im się naprawienie szkody. Przez ten brak informacji nie występują o nie i często tracą duże kapitał.Zadada uzyskania odszkodowania składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich to kandydatura powstania szkody osobie, która doprowadziła do jej powstania lub podmiotowi, który ponosi za nią odpowiedzialność zastępczą (np. towarzystwo ubezpieczeń). W kolejnym etapie podmiot ponoszący odpowiedzialność musi zająć stanowisko w sprawie.

Powinien on wskazać w nim, czy poczuwa się do odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę oraz jaką kwotę odszkodowania jest skłonny zapłacić. Jeżeli jest to kwota, która satysfakcjonuje poszkodowanego sprawa na tym etapie się zamyka, a ubezpieczyciel lub też bezpośredni sprawca szkody wypłaca odpowiednią kwotę.W inny sposób stan rzeczy wygląda wtedy, gdy sprawca szkody odmówi poniesienia za nią odpowiedzialności lub oferowana przez niego kwota odszkodowania jest niezadowalająca dla poszkodowanego. Wyłączną drogą uzyskania odszkodowania jest wówczas droga sądowa. Proces taki może trwać ogromnie długo, w szczególności wtedy gdy dotyczy on szkody na osobie i wiąże się z koniecznością wyznaczenia biegłych, którzy ocenią poniesiony uszczerbek na zdrowiu, lub wartość utraconego majątku.W sytuacji biegu sądowego warto skorzystać z usług firmy, która zawodowo zajmuje się kierowaniem takich spraw.

Prawnicy zatrudnieni w takim przedsiębiorstwie poprawnie napiszą pozew, a wcześniej profesjonalnie poprowadzą rozmowy, które mogę doprowadzić do wypłacenia odszkodowania Kielce jeszcze przed wszczęciem sporu sądowego.Należałoby pamiętać o tym, że zdecydowana większość spraw odszkodowawczych kończy się wygraną strony wnoszącej o wypłacenie odszkodowania. Ubezpieczyciele po prostu odmawiają wypłaty kalkulując, że większość ludzi nie zdecyduje się oddać sprawy do Sądu. Dlatego też warto zawsze walczyć o to, co nam się słusznie należy!

kpwm22 : :
wrz 10 2015 Pomoc radcy w kwestii odszkodowań
Komentarze: 0

Polskie prawo ubezpieczeniowe na tle przepisów w innych krajach uchodzi za skomplikowane. Nieprzerwana zmiana przepisów o ubezpieczeniach w różnych dziedzinach życia także nie ułatwia funkcjonowania obywateli zgodnie z prawem, przez co często nieświadomie popadają oni w kłopoty. W związku z tym coraz częściej poszukiwana jest pomoc prawnika, który będzie w stanie rozwikłać najbardziej zawiły i skomplikowany kłopot. Osoby fizyczne oraz podmioty gospodarcze najchętniej korzystają z usług radcy prawnego, który wykonuje czynności związane z prawem ubezpieczeniowym, administracyjnym, cywilnym, rodzinnym oraz prawem pracy.


U radcy można liczyć nie tylko na otrzymanie porady prawnej z wymienionych wyżej dziedzin prawa, lecz także na stworzenie przez niego pism procesowych, odpowiedzi na pozwy oraz reprezentacji przed organami administracyjnymi i sądami. Najczęściej świadczonymi usługami dla osób fizycznych jest pomoc w rozwiązywaniu problemów wynikających ze stosunku pracy, spadkach i testamentach, w sprawach mieszkaniowych oraz dotyczących alimentów i rozwodów. Z kolei przedsiębiorstwa poszukują wsparcia w zakładaniu i rejestracji spółek, sporządzaniu różnych umów oraz w sprawach związanych z odzyskiwaniem należności na drodze sądowej i egzekucyjnej. W tych ostatnich kwestiach reprezentacja i zastępstwo procesowe jest bardzo często praktykowane.


Uprawnienia radców są systematycznie rozszerzane, dzięki czemu już niebawem będą oni mogli świadczyć usługi z zakresu obrony w sprawach karnych i karnoskarbowych. Usługi prawnicze są oczywiście odpłatne, co niektórych może zniechęcić do korzystania z usług kancelarii prawnej. Należy jednak pamiętać, że każdy  na ogół bardzo indywidualnie podchodzi do każdego klienta i jego sprawy, co oznacza możliwość każdorazowego ustalania warunków realizacji usługi prawnej oraz negocjowania jej ceny.

wrz 10 2015 Udowodnienie szkody a wypłata odszkodowania...
Komentarze: 0

Poszkodowany, który uzyskał część odszkodowania w prowadzonym przez ubezpieczyciela postepowaniu likwidacyjnym nie zostaje zwolniony z obowiązku wykazania przed sądem podstaw odpowiedzialności pozwanego. W ocenie sądów dokonanie wypłaty części świadczenia przez zakład ubezpieczeń stanowi tzw. niewłaściwe uznanie długu. Tego typu uznanie traktowane jest jako oświadczenie wiedzy dłużnika, nie jest natomiast czynnością prawną, a w szczególności nie jest tzw. czynnością abstrakcyjną, a zatem zakład ubezpieczeń wypłacając część świadczenia nie traci możliwości wykazywania na etapie postępowania sądowego, że roszczenie to w rzeczywistości nie istnieje.Osiągnięcie w postepowaniu likwidacyjnym wypłaty części świadczenia z tytułu odszkodowania nie oznacza bowiem, iż ubezpieczyciel uznaje wierzytelność co do zasady i nie przesądza o istnieniu podstaw odpowiedzialności deliktowej sprawcy strat, a co za tym idzie także zakładu ubezpieczeń. Wypłacając zadośćuczynienie zakład ubezpieczeń dokonuje zatem niewłaściwego uznania roszczenia, jednakże tylko w takim zakresie jaki odpowiada wypłaconej sumie.                W jednym z werdyktów Sądu Apelacyjnego w Warszawie, stwierdzono iż zapłatę na rzecz poszkodowanego części świadczenia z tytułu odszkodowania należy zakwalifikować jako uznanie niewłaściwe co do tego roszczenia i tylko co do objętej uznaniem jego wysokości.                                                                  

W ocenie sądów, honorarium bezspornej kwoty przez ubezpieczyciela, nie może decydować o istnieniu podstaw odpowiedzialności ubezpieczonego. Tym samym, w procesie poszkodowany będzie musiał wykazać wszystkie przesłanki kluczowe o możliwości przypisania wyrządzającemu szkodę odpowiedzialności za nią. Powinno się pamiętać, iż zobowiązanie ubezpieczycieli ma charakter akcesoryjny, co oznacza, iż wierzytelność poszkodowanego wobec ubezpieczyciela istnieje jedynie wówczas, gdy występują podstawy do przypisania odpowiedzialności kompensacyjnej ubezpieczonemu sprawcy szkody. Reasumując, poszkodowany nie może skutecznie powoływać się na okoliczność, iż ubezpieczyciel uznał jego wierzytelność, tylko dlatego, że zrealizował mu pewną kwotę w postępowaniu likwidacyjnym. Będzie zobligowany do akceptowania przesłanek odpowiedzialności, a w razie niewypełnienia tego obowiązku, wystawia się na ryzyko oddalenia powództwa, z uwagi  na nieudowodnienie stanowienia dochodzonego roszczenia.

wrz 10 2015 Odszkodowania na rynku ubezpieczeń
Komentarze: 0

Na rynku ubezpieczeń finansowych mamy coraz to większą konkurencję. Firmy prześcigają się w jak najkorzystniejszym pokazaniu ich oferty dodatkowych ubezpieczeń.Co prawda, ubezpieczenie domu, samochodu jest w tym momencie oczywistością, ale firmy przygotowują inne oferty ubezpieczeń.Klienci mogą ubezpieczyć siebie i zabezpieczyć swoich krewnych na wypadek choroby, wypadku czy wielu innych wydarzeń przypadkowych.


Natomiast pytanie, co dzieje się w sytuacji, gdy już od kilku lat płacimy regularnie ubezpieczenie i zdarza się wypadek? Zbieramy potrzebne materiały i dostarczamy je ubezpieczycielowi z przeświadczeniem, że wszystko jest jasne i odpowiednia suma odszkodowania wpłynie na nasze konto.


Na nieszczęście, nie w każdym przypadku tak jest. Coraz częściej ubezpieczyciele stronią od wypłat.- Co wtedy należy zrobić? Najlepiej zasięgnąć porady prawnika i dobrej kancelarii prawnej.- Gdzie szukać poza rekomendacjami? Najlepiej wpisać w wyszukiwarkę np.:  i na tej podstawie dokonać wyboru.Polecamy sprawdzić i skontaktować się z kilkoma prawnikami.